Baza wiedzy

Warszawa
  • Warszawa

Czy mogę wykonywać endermologię, jeśli mam popękane naczynka na nogach?

Urządzenie, którym wykonujemy endermologię, działa na zasadzie masażu połączonego z podciśnieniem. Dodatkowym atutem jest tryb drenażu limfatycznego. W przypadku tego typu zabiegów na ciało, zarówno tendencja do występowania popękanych naczynek krwionośnych, jak i żylaki, stanowią przeciwwskazanie do ich wykonania. Oczywiście w sytuacji, gdy naczynka występują pojedynczo, endermologia może być wykonana (bez żadnych konsekwencji). Wystarczy wtedy pominąć problematyczne okolice, o których należy poinformować kosmetologa przeprowadzającego zabieg.

Warto również obserwować swoje ciało w trakcie wykonywania całej serii endermologii. W przypadku skóry płytko unaczynionej lub gdy występuje ogólna skłonność do pękających naczynek, istnieje większe ryzyko, że po przeprowadzeniu zabiegu pojawią się kolejne zmiany. W takich okolicznościach lepiej zastąpić endermologię inną kuracją modelującą, która nie będzie miała wpływu na stan naczyń krwionośnych. Warto wtedy rozważyć np. fale radiowe czy kawitację ultradźwiękową.


Wasze opinie
Anna Wolanin - Nottoli

Do Qclinique trafiłam z polecenia i teraz ja serdecznie polecam moim znajomym wykonywane tam zabiegi. Kilka z moich przyjaciółek już skorzystało. Panuje tam wyjątkowa atmosfera. Nigdy nie spotkała mnie żadna przykra uwaga, nawet gdy musiałam odwołać planowany zabieg.

Anna Wolanin - Nottoli, Warszawa

Katarzyna Zięba

Jestem bardzo zadowolona z zabiegu w gabinecie Qclinique. Zabieg został wykonany bardzo profesjonalnie i efekty są znakomite. Dodatkowo wszyscy pracownicy byli bardzo mili i sympatyczni. Na pewno jeszcze skorzystam z usług gabinetu Qclinique.

Katarzyna Zięba, Warszawa

Gabinety Qclinique
Warszawa
Fosa 41a, 02-768 Warszawa
tel. +48 22 100 35 35
recepcja@qclinique.pl
facebook.com/qclinique

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem ×

Witaj!

Jesteś na naszej stronie po raz pierwszy.
Wybierz gabinet Qclinique w Twojej okolicy
i zapoznaj się z dostępnymi zabiegami.

Warszawa Nowy Sącz
zamknij X
Chcesz, to sobie idź, ale…
Może Chcesz Otrzymać Wybrany zabieg
Kosmetyczny z Rabatem 20% albo i więcej?
TAK, chcę mój indywidualny kod rabatowy
NIE, po co mi kod rabatowy?
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i więcej?
Jakie jest Twoje imię i nazwisko?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
, jaki jest Twój adres e-mail?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
Ostatnie pytanie, jaki jest Twój numer telefonu?
Dalej
Dziękujemy!
Do usłyszenia zatem
za parę chwil :)
×