Baza wiedzy

Warszawa
  • Warszawa

Czy mogę wykonywać endermologię, jeśli mam popękane naczynka na nogach?

Urządzenie, którym wykonujemy endermologię, działa na zasadzie masażu połączonego z podciśnieniem. Dodatkowym atutem jest tryb drenażu limfatycznego. W przypadku tego typu zabiegów na ciało, zarówno tendencja do występowania popękanych naczynek krwionośnych, jak i żylaki, stanowią przeciwwskazanie do ich wykonania. Oczywiście w sytuacji, gdy naczynka występują pojedynczo, endermologia może być wykonana (bez żadnych konsekwencji). Wystarczy wtedy pominąć problematyczne okolice, o których należy poinformować kosmetologa przeprowadzającego zabieg.

Warto również obserwować swoje ciało w trakcie wykonywania całej serii endermologii. W przypadku skóry płytko unaczynionej lub gdy występuje ogólna skłonność do pękających naczynek, istnieje większe ryzyko, że po przeprowadzeniu zabiegu pojawią się kolejne zmiany. W takich okolicznościach lepiej zastąpić endermologię inną kuracją modelującą, która nie będzie miała wpływu na stan naczyń krwionośnych. Warto wtedy rozważyć np. fale radiowe czy kawitację ultradźwiękową.


Wasze opinie
Katarzyna Zięba

Jestem bardzo zadowolona z zabiegu w gabinecie Qclinique. Zabieg został wykonany bardzo profesjonalnie i efekty są znakomite. Dodatkowo wszyscy pracownicy byli bardzo mili i sympatyczni. Na pewno jeszcze skorzystam z usług gabinetu Qclinique.

Katarzyna Zięba, Warszawa

Ewelina Seliga

Jako klient salonu Qclinigue zdecydowanie polecam jego usługi. Można tam znaleźć przemiły personel, który nie tylko zapewnia mi profesjonalizm i komfort zabiegów, ale również potrafi odpowiedzieć na każde zadane pytania dotyczące aspektów dermatologicznych i zdrowotnych. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej kliniki, więc zdecydowanie polecam!

Ewelina Seliga, Warszawa

Gabinety Qclinique
Warszawa
Fosa 41a, 02-768 Warszawa
tel. +48 22 100 35 35
recepcja@qclinique.pl
facebook.com/qclinique

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem ×

Witaj!

Jesteś na naszej stronie po raz pierwszy.
Wybierz gabinet Qclinique w Twojej okolicy
i zapoznaj się z dostępnymi zabiegami.

Warszawa Nowy Sącz
zamknij X
Chcesz, to sobie idź, ale…
Może Chcesz Otrzymać Wybrany zabieg
Kosmetyczny z Rabatem 20% albo i więcej?
TAK, chcę mój indywidualny kod rabatowy
NIE, po co mi kod rabatowy?
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i więcej?
Jakie jest Twoje imię i nazwisko?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
, jaki jest Twój adres e-mail?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
Ostatnie pytanie, jaki jest Twój numer telefonu?
Dalej
Dziękujemy!
Do usłyszenia zatem
za parę chwil :)
×