Baza wiedzy

Warszawa
  • Warszawa

Czym się różni zamykanie naczynek przy użyciu metody IPL od elektrolizy?

Podstawowa różnica pomiędzy zabiegami polega na skuteczności danej metody w odniesieniu do konkretnego rodzaju zmian. Elektroliza sprawdza się przy pojedynczych naczyniach, pajączkach, rubinkach. Jest nieco bardziej inwazyjna, niż IPL, pozwala jednak na precyzyjne i skuteczne działanie. Co więcej, zabieg elektrolizy polega na wykorzystaniu prądu elektrycznego, który powoduje ścinanie się białka w tkankach. Prowadzi to do trwałego zniszczenia ścian naczyń krwionośnych, które zostają wchłonięte przez układ krwionośny i limfatyczny, a następnie usunięte z organizmu. Podczas jednego spotkania możemy więc skutecznie zamknąć konkretne naczynko. Po tego typu ingerencji skóra musi się jednak zagoić.

Zabiegi usuwania naczynek metodą IPL polegają na naświetlaniu rozszerzonych naczynek. Emitowana energia jest pochłaniana przez hemoglobinę i zamieniana na ciepło, co podnosi jednocześnie temperaturę krwi. Następuje wówczas koagulacja i uszkodzenie ściany naczynka. Po pewnym czasie zamknięte naczynka samoistnie obumierają. Jest to metoda mniej precyzyjna, dlatego sprawdza się przy większych powierzchniach, objętych zmianami naczyniowymi. IPL stosowany jest w terapii teleangiektazji czy rumienia.

Wasze opinie
Ewelina Seliga

Jako klient salonu Qclinigue zdecydowanie polecam jego usługi. Można tam znaleźć przemiły personel, który nie tylko zapewnia mi profesjonalizm i komfort zabiegów, ale również potrafi odpowiedzieć na każde zadane pytania dotyczące aspektów dermatologicznych i zdrowotnych. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej kliniki, więc zdecydowanie polecam!

Ewelina Seliga, Warszawa

Elwira Jabłońska

Gabinet Qclinique oferuje szeroki zakres profesjonalnych zabiegów w przystępnych cenach. Jakość oferowanych usług jest naprawdę na wysokim poziomie. Do korzystania z zabiegów zachęca również bardzo przyjazny personel gabinetu, który wkłada duży wysiłek w to,aby klienci byli usatysfakcjonowani z wykonywanych usług. Warto odwiedzić salon, przyjeżdżając tu nawet z oddalonych dzielnic miasta. Gorąco polecam.

Elwira Jabłońska, Warszawa

Gabinety Qclinique
Warszawa
Fosa 41a, 02-768 Warszawa
tel. +48 22 100 35 35
recepcja@qclinique.pl
facebook.com/qclinique

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem ×

Witaj!

Jesteś na naszej stronie po raz pierwszy.
Wybierz gabinet Qclinique w Twojej okolicy
i zapoznaj się z dostępnymi zabiegami.

Warszawa Nowy Sącz
zamknij X
Chcesz, to sobie idź, ale…
Może Chcesz Otrzymać Wybrany zabieg
Kosmetyczny z Rabatem 20% albo i więcej?
TAK, chcę mój indywidualny kod rabatowy
NIE, po co mi kod rabatowy?
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i więcej?
Jakie jest Twoje imię i nazwisko?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
, jaki jest Twój adres e-mail?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
Ostatnie pytanie, jaki jest Twój numer telefonu?
Dalej
Dziękujemy!
Do usłyszenia zatem
za parę chwil :)
×