Baza wiedzy

Warszawa
  • Warszawa

Dlaczego elektrokoagulacja wymaga mniejszej ilości powtórzeń, niż usuwanie naczynek metodą IPL?

Podczas jednego zabiegu z wykorzystaniem elektrolizy kosmetolog jest w stanie zamknąć zmianę naczyniową - pod warunkiem jednak, że jest to pojedyncze, niezbyt rozległe naczynko. Nieco większe zmiany wymagają dwóch spotkań w gabinecie. Elektrokoagulacja jest więc niezwykle precyzyjną procedurą, ale niemożliwą do zastosowania na dużym obszarze. Dlatego stosuje się ją przy pojedynczych naczyniach, pajączkach czy rubinkach. Sam zabieg elektrolizy polega na wykorzystaniu prądu elektrycznego, który powoduje ścinanie się białka w tkankach. Prowadzi to do trwałego zniszczenia ścian naczyń krwionośnych, wchłonięcia ich przez układy krwionośny i limfatyczny, a następnie usunięcia z organizmu. Z kolei IPL jest zabiegiem mniej precyzyjnym, działającym na większym obszarze. Dlatego też kuracja wymaga większej liczby powtórzeń. IPL stosowany jest głównie w terapii teleangiektazji czy rumienia.

Przed wyborem odpowiedniej metody zamykania naczynek warto skonsultować się z kosmetologiem, który zaproponuje skuteczny sposób terapii. Zdarza się, że dla pełnego efektu pielęgnacyjnego, łączy się obydwa zabiegi w celu usuwania zróżnicowanych zmian naczyniowych.

Wasze opinie
Elwira Jabłońska

Gabinet Qclinique oferuje szeroki zakres profesjonalnych zabiegów w przystępnych cenach. Jakość oferowanych usług jest naprawdę na wysokim poziomie. Do korzystania z zabiegów zachęca również bardzo przyjazny personel gabinetu, który wkłada duży wysiłek w to,aby klienci byli usatysfakcjonowani z wykonywanych usług. Warto odwiedzić salon, przyjeżdżając tu nawet z oddalonych dzielnic miasta. Gorąco polecam.

Elwira Jabłońska, Warszawa

Ewelina Seliga

Jako klient salonu Qclinigue zdecydowanie polecam jego usługi. Można tam znaleźć przemiły personel, który nie tylko zapewnia mi profesjonalizm i komfort zabiegów, ale również potrafi odpowiedzieć na każde zadane pytania dotyczące aspektów dermatologicznych i zdrowotnych. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej kliniki, więc zdecydowanie polecam!

Ewelina Seliga, Warszawa

Gabinety Qclinique
Warszawa
Fosa 41a, 02-768 Warszawa
tel. +48 22 100 35 35
recepcja@qclinique.pl
facebook.com/qclinique
Polityka prywatności | Regulamin

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem ×

Witaj!

Jesteś na naszej stronie po raz pierwszy.
Wybierz gabinet Qclinique w Twojej okolicy
i zapoznaj się z dostępnymi zabiegami.

Warszawa Nowy Sącz
zamknij X
Chcesz, to sobie idź, ale…
Może Chcesz Otrzymać Wybrany zabieg
Kosmetyczny z Rabatem 20% albo i więcej?
TAK, chcę mój indywidualny kod rabatowy
NIE, po co mi kod rabatowy?
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i więcej?
Jakie jest Twoje imię i nazwisko?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
, jaki jest Twój adres e-mail?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
Ostatnie pytanie, jaki jest Twój numer telefonu?
Dalej
Dziękujemy!
Do usłyszenia zatem
za parę chwil :)
×