Baza wiedzy

Warszawa
  • Warszawa

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do wykonania masażu relaksacyjnego?

Nie istnieje zbyt wiele wskazań do wykonania masażu relaksacyjnego. Jego głównym celem jest bowiem wewnętrzne uspokojenie Klienta, pozbycie się stresów, zmniejszenie napięcia mięśniowego oraz tkankowego, jak również poprawienie przepływu krwi i limfy (co pomaga w wydalaniu produktów przemiany materii). Masaż relaksacyjny reguluje również gospodarkę wodną organizmu oraz sprawdza się nawet w walce z bezsennością. Nie jest to jednak zabieg o leczniczych właściwościach, więc Klient nie potrzebuje żadnego skierowania. Innymi słowy, większość osób może korzystać z masażu relaksacyjnego.

Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia tego zabiegu. Wykonanie masażu relaksacyjnego nie jest możliwe u osób, które cierpią na choroby układu krążenia, nowotworowe czy hemofilię. Przeciwwskazaniem będzie również infekcja wirusowa i bakteryjna lub innego rodzaju choroba skóry. Dodatkowo, nie wszystkie zabiegu wykonuje się u kobiet w ciąży. W takich sytuacjach udanie się nawet na delikatny masaż relaksacyjny powinno zostać skonsultowane z lekarzem prowadzącym.


Wasze opinie
Katarzyna Zięba

Jestem bardzo zadowolona z zabiegu w gabinecie Qclinique. Zabieg został wykonany bardzo profesjonalnie i efekty są znakomite. Dodatkowo wszyscy pracownicy byli bardzo mili i sympatyczni. Na pewno jeszcze skorzystam z usług gabinetu Qclinique.

Katarzyna Zięba, Warszawa

Elwira Jabłońska

Gabinet Qclinique oferuje szeroki zakres profesjonalnych zabiegów w przystępnych cenach. Jakość oferowanych usług jest naprawdę na wysokim poziomie. Do korzystania z zabiegów zachęca również bardzo przyjazny personel gabinetu, który wkłada duży wysiłek w to,aby klienci byli usatysfakcjonowani z wykonywanych usług. Warto odwiedzić salon, przyjeżdżając tu nawet z oddalonych dzielnic miasta. Gorąco polecam.

Elwira Jabłońska, Warszawa

Gabinety Qclinique
Warszawa
Fosa 41a, 02-768 Warszawa
tel. +48 22 100 35 35
recepcja@qclinique.pl
facebook.com/qclinique
Więcej rekomendacji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem ×

Witaj!

Jesteś na naszej stronie po raz pierwszy.
Wybierz gabinet Qclinique w Twojej okolicy
i zapoznaj się z dostępnymi zabiegami.

Warszawa Nowy Sącz
zamknij X
Chcesz, to sobie idź, ale…
Może Chcesz Otrzymać Wybrany zabieg
Kosmetyczny z Rabatem 30% albo i więcej?
TAK, chcę mój indywidualny kod rabatowy
NIE, po co mi kod rabatowy?
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 30% albo i więcej?
Jakie jest Twoje imię i nazwisko?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 30% albo i wiecej?
, jaki jest Twój adres e-mail?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 30% albo i wiecej?
Ostatnie pytanie, jaki jest Twój numer telefonu?
Dalej
Dziękujemy!
Do usłyszenia zatem
za parę chwil :)
×