Baza wiedzy

Warszawa
  • Warszawa

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do wykonania masażu relaksacyjnego?

Nie istnieje zbyt wiele wskazań do wykonania masażu relaksacyjnego. Jego głównym celem jest bowiem wewnętrzne uspokojenie Klienta, pozbycie się stresów, zmniejszenie napięcia mięśniowego oraz tkankowego, jak również poprawienie przepływu krwi i limfy (co pomaga w wydalaniu produktów przemiany materii). Masaż relaksacyjny reguluje również gospodarkę wodną organizmu oraz sprawdza się nawet w walce z bezsennością. Nie jest to jednak zabieg o leczniczych właściwościach, więc Klient nie potrzebuje żadnego skierowania. Innymi słowy, większość osób może korzystać z masażu relaksacyjnego.

Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia tego zabiegu. Wykonanie masażu relaksacyjnego nie jest możliwe u osób, które cierpią na choroby układu krążenia, nowotworowe czy hemofilię. Przeciwwskazaniem będzie również infekcja wirusowa i bakteryjna lub innego rodzaju choroba skóry. Dodatkowo, nie wszystkie zabiegu wykonuje się u kobiet w ciąży. W takich sytuacjach udanie się nawet na delikatny masaż relaksacyjny powinno zostać skonsultowane z lekarzem prowadzącym.


Wasze opinie
Anna Wolanin - Nottoli

Do Qclinique trafiłam z polecenia i teraz ja serdecznie polecam moim znajomym wykonywane tam zabiegi. Kilka z moich przyjaciółek już skorzystało. Panuje tam wyjątkowa atmosfera. Nigdy nie spotkała mnie żadna przykra uwaga, nawet gdy musiałam odwołać planowany zabieg.

Anna Wolanin - Nottoli, Warszawa

Ewelina Seliga

Jako klient salonu Qclinigue zdecydowanie polecam jego usługi. Można tam znaleźć przemiły personel, który nie tylko zapewnia mi profesjonalizm i komfort zabiegów, ale również potrafi odpowiedzieć na każde zadane pytania dotyczące aspektów dermatologicznych i zdrowotnych. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej kliniki, więc zdecydowanie polecam!

Ewelina Seliga, Warszawa

Gabinety Qclinique
Warszawa
Fosa 41a, 02-768 Warszawa
tel. +48 22 100 35 35
recepcja@qclinique.pl
facebook.com/qclinique
Więcej rekomendacji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem ×

Witaj!

Jesteś na naszej stronie po raz pierwszy.
Wybierz gabinet Qclinique w Twojej okolicy
i zapoznaj się z dostępnymi zabiegami.

Warszawa Nowy Sącz
zamknij X
Chcesz, to sobie idź, ale…
Może Chcesz Otrzymać Wybrany zabieg
Kosmetyczny z Rabatem 30% albo i więcej?
TAK, chcę mój indywidualny kod rabatowy
NIE, po co mi kod rabatowy?
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 30% albo i więcej?
Jakie jest Twoje imię i nazwisko?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 30% albo i wiecej?
, jaki jest Twój adres e-mail?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 30% albo i wiecej?
Ostatnie pytanie, jaki jest Twój numer telefonu?
Dalej
Dziękujemy!
Do usłyszenia zatem
za parę chwil :)
×