Baza wiedzy

Warszawa
  • Warszawa

Na czym polega zabieg z użyciem IPL na przebarwienia i dla kogo jest polecany?

Intensywnie pulsacyjne światło, w bezpośrednim kontakcie ze skórą, przenika do jej głębszych warstw, docierając do przebarwień (komórek barwnikowych). Przebarwienia są zaburzeniami barwnikowymi, które powstają na skutek nadmiernej produkcji lub nierównomiernego rozłożenia melaniny w skórze. Mogą być wrodzone albo spowodowane uszkodzeniami fizycznymi, jak poparzenia słoneczne, podrażnienia, urazy, światłoterapia, a także naturalny proces starzenia. Powstają najczęściej na skutek intensywnej ekspozycji na promienie słoneczne i występują w postaci mniejszych bądź bardziej rozległych brązowych plam na skórze.

Istotną informacją jest to, że podczas redukcji przebarwień z użyciem IPL mamy do czynienia ze zjawiskiem selektywnej fototermolizy. Innymi słowy, światło nie ma wpływu na sąsiadujące tkanki -  za wyjątkiem tych, na które działamy, a więc objęte przebarwieniami. Mamy więc pewność, że jeśli w miejscu przebarwień występują np. punkty rubinowe, wiązka światła IPL nie jest w stanie na nie zadziałać.

Zabieg ten polecany jest osobom, które borykają się z problemami takimi jak: przebarwienia, ostuda, piegi, plamy  posłoneczne, plamy soczewicowate, przebarwienia polekowe. Czas jednego spotkania, zależnie od partii ciała, waha się od 20 do 30 minut. Najlepsze efekty uzyskuje się po serii od 5 do 6 zabiegów, przeprowadzanych w odstępach co 2-3 tygodnie. Znaczne wydłużenie lub skrócenie czasu między kolejnymi wizytami może zdecydowanie obniżyć skuteczność terapii.


Wasze opinie
Anna Wolanin - Nottoli

Do Qclinique trafiłam z polecenia i teraz ja serdecznie polecam moim znajomym wykonywane tam zabiegi. Kilka z moich przyjaciółek już skorzystało. Panuje tam wyjątkowa atmosfera. Nigdy nie spotkała mnie żadna przykra uwaga, nawet gdy musiałam odwołać planowany zabieg.

Anna Wolanin - Nottoli, Warszawa

Katarzyna Zięba

Jestem bardzo zadowolona z zabiegu w gabinecie Qclinique. Zabieg został wykonany bardzo profesjonalnie i efekty są znakomite. Dodatkowo wszyscy pracownicy byli bardzo mili i sympatyczni. Na pewno jeszcze skorzystam z usług gabinetu Qclinique.

Katarzyna Zięba, Warszawa

Gabinety Qclinique
Warszawa
Fosa 41a, 02-768 Warszawa
tel. +48 22 100 35 35
recepcja@qclinique.pl
facebook.com/qclinique
Polityka prywatności | Regulamin

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem ×

Witaj!

Jesteś na naszej stronie po raz pierwszy.
Wybierz gabinet Qclinique w Twojej okolicy
i zapoznaj się z dostępnymi zabiegami.

Warszawa Nowy Sącz
zamknij X
Chcesz, to sobie idź, ale…
Może Chcesz Otrzymać Wybrany zabieg
Kosmetyczny z Rabatem 20% albo i więcej?
TAK, chcę mój indywidualny kod rabatowy
NIE, po co mi kod rabatowy?
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i więcej?
Jakie jest Twoje imię i nazwisko?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
, jaki jest Twój adres e-mail?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
Ostatnie pytanie, jaki jest Twój numer telefonu?
Dalej
Dziękujemy!
Do usłyszenia zatem
za parę chwil :)
×