Baza wiedzy

Warszawa
  • Warszawa

Na czym polega zabieg z użyciem IPL na przebarwienia i dla kogo jest polecany?

Intensywnie pulsacyjne światło, w bezpośrednim kontakcie ze skórą, przenika do jej głębszych warstw, docierając do przebarwień (komórek barwnikowych). Przebarwienia są zaburzeniami barwnikowymi, które powstają na skutek nadmiernej produkcji lub nierównomiernego rozłożenia melaniny w skórze. Mogą być wrodzone albo spowodowane uszkodzeniami fizycznymi, jak poparzenia słoneczne, podrażnienia, urazy, światłoterapia, a także naturalny proces starzenia. Powstają najczęściej na skutek intensywnej ekspozycji na promienie słoneczne i występują w postaci mniejszych bądź bardziej rozległych brązowych plam na skórze.

Istotną informacją jest to, że podczas redukcji przebarwień z użyciem IPL mamy do czynienia ze zjawiskiem selektywnej fototermolizy. Innymi słowy, światło nie ma wpływu na sąsiadujące tkanki -  za wyjątkiem tych, na które działamy, a więc objęte przebarwieniami. Mamy więc pewność, że jeśli w miejscu przebarwień występują np. punkty rubinowe, wiązka światła IPL nie jest w stanie na nie zadziałać.

Zabieg ten polecany jest osobom, które borykają się z problemami takimi jak: przebarwienia, ostuda, piegi, plamy  posłoneczne, plamy soczewicowate, przebarwienia polekowe. Czas jednego spotkania, zależnie od partii ciała, waha się od 20 do 30 minut. Najlepsze efekty uzyskuje się po serii od 5 do 6 zabiegów, przeprowadzanych w odstępach co 2-3 tygodnie. Znaczne wydłużenie lub skrócenie czasu między kolejnymi wizytami może zdecydowanie obniżyć skuteczność terapii.


Wasze opinie
Ewelina Seliga

Jako klient salonu Qclinigue zdecydowanie polecam jego usługi. Można tam znaleźć przemiły personel, który nie tylko zapewnia mi profesjonalizm i komfort zabiegów, ale również potrafi odpowiedzieć na każde zadane pytania dotyczące aspektów dermatologicznych i zdrowotnych. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej kliniki, więc zdecydowanie polecam!

Ewelina Seliga, Warszawa

Anna Wolanin - Nottoli

Do Qclinique trafiłam z polecenia i teraz ja serdecznie polecam moim znajomym wykonywane tam zabiegi. Kilka z moich przyjaciółek już skorzystało. Panuje tam wyjątkowa atmosfera. Nigdy nie spotkała mnie żadna przykra uwaga, nawet gdy musiałam odwołać planowany zabieg.

Anna Wolanin - Nottoli, Warszawa

Gabinety Qclinique
Warszawa
Fosa 41a, 02-768 Warszawa
tel. +48 22 100 35 35
recepcja@qclinique.pl
facebook.com/qclinique

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem ×

Witaj!

Jesteś na naszej stronie po raz pierwszy.
Wybierz gabinet Qclinique w Twojej okolicy
i zapoznaj się z dostępnymi zabiegami.

Warszawa Nowy Sącz
zamknij X
Chcesz, to sobie idź, ale…
Może Chcesz Otrzymać Wybrany zabieg
Kosmetyczny z Rabatem 20% albo i więcej?
TAK, chcę mój indywidualny kod rabatowy
NIE, po co mi kod rabatowy?
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i więcej?
Jakie jest Twoje imię i nazwisko?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
, jaki jest Twój adres e-mail?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
Ostatnie pytanie, jaki jest Twój numer telefonu?
Dalej
Dziękujemy!
Do usłyszenia zatem
za parę chwil :)
×