Baza wiedzy

Warszawa
  • Warszawa

Obawiam się, że mam przewlekłe zapalenie mięśni. Czy masaż klasyczny pomoże?

Podobnie jak w innych rodzajach masażu, w odmianie klasycznej działamy rozluźniająco na napięte mięśnie oraz niwelujemy bóle stawów i mięśni. Istnieje więc bardzo dużo wskazań oraz schorzeń bądź dolegliwości, przy których zaleca się wykonanie takiego zabiegu. Jednym z nich jest przewlekłe zapalenie mięśni, stawów lub ścięgien. Należy jednak pamiętać, iż poprzez tę chorobę narażone są wszystkie mięśnie, m.in. sercowy czy dróg oddechowych. Może być to groźne dla naszego zdrowia, a masaż w żaden sposób na to nie wpływa.

Wykonanie zabiegu pomaga jednak w przypadku chorób zwyrodnieniowych i reumatycznych. Masaż klasyczny sprawdza się również przy bólach kręgosłupa, wadach postawy, przeciążonych mięśniach i stawach, gojeniu się ran i blizn. Ponadto, warto go zastosować u osób z chorobami przemiany materii, nerwobólami czy lekką otyłością. Co ciekawe, masaż klasyczny można wykonać przed wzmożoną aktywnością fizyczną. Rozgrzanie mięśni przygotowuje je do zwiększonego wysiłku.

Niemniej, trzeba zaznaczyć, że masaż klasyczny nie powinien być wykonywany w przypadku stwierdzenia miażdżycy, zapalenia żył oraz gdy pojawiają się zakrzepy. Inne przeciwwskazania to choroby serca czy hemofilia. U Klientów z drobnymi żylakami, miejsca ich występowania są pomijane podczas masażu.


Wasze opinie
Daria Stojecka

Profesjonalny gabinet, w którym każda kobieta może poczuć się wyjątkowa i piękna! Po każdej wizycie nie tylko moje ciało, ale i dusza jest odświeżona! Przemiła i świetnie wykwalifikowana obsługa są jak wisienki na torcie. Gorąco polecam!!

Daria Stojecka, Warszawa

Anna Wolanin - Nottoli

Do Qclinique trafiłam z polecenia i teraz ja serdecznie polecam moim znajomym wykonywane tam zabiegi. Kilka z moich przyjaciółek już skorzystało. Panuje tam wyjątkowa atmosfera. Nigdy nie spotkała mnie żadna przykra uwaga, nawet gdy musiałam odwołać planowany zabieg.

Anna Wolanin - Nottoli, Warszawa

Gabinety Qclinique
Warszawa
Fosa 41a, 02-768 Warszawa
tel. +48 22 100 35 35
recepcja@qclinique.pl
facebook.com/qclinique

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem ×

Witaj!

Jesteś na naszej stronie po raz pierwszy.
Wybierz gabinet Qclinique w Twojej okolicy
i zapoznaj się z dostępnymi zabiegami.

Warszawa Nowy Sącz
zamknij X
Chcesz, to sobie idź, ale…
Może Chcesz Otrzymać Wybrany zabieg
Kosmetyczny z Rabatem 20% albo i więcej?
TAK, chcę mój indywidualny kod rabatowy
NIE, po co mi kod rabatowy?
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i więcej?
Jakie jest Twoje imię i nazwisko?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
, jaki jest Twój adres e-mail?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
Ostatnie pytanie, jaki jest Twój numer telefonu?
Dalej
Dziękujemy!
Do usłyszenia zatem
za parę chwil :)
×