Baza wiedzy

Warszawa
  • Warszawa

Obawiam się, że mam przewlekłe zapalenie mięśni. Czy masaż klasyczny pomoże?

Podobnie jak w innych rodzajach masażu, w odmianie klasycznej działamy rozluźniająco na napięte mięśnie oraz niwelujemy bóle stawów i mięśni. Istnieje więc bardzo dużo wskazań oraz schorzeń bądź dolegliwości, przy których zaleca się wykonanie takiego zabiegu. Jednym z nich jest przewlekłe zapalenie mięśni, stawów lub ścięgien. Należy jednak pamiętać, iż poprzez tę chorobę narażone są wszystkie mięśnie, m.in. sercowy czy dróg oddechowych. Może być to groźne dla naszego zdrowia, a masaż w żaden sposób na to nie wpływa.

Wykonanie zabiegu pomaga jednak w przypadku chorób zwyrodnieniowych i reumatycznych. Masaż klasyczny sprawdza się również przy bólach kręgosłupa, wadach postawy, przeciążonych mięśniach i stawach, gojeniu się ran i blizn. Ponadto, warto go zastosować u osób z chorobami przemiany materii, nerwobólami czy lekką otyłością. Co ciekawe, masaż klasyczny można wykonać przed wzmożoną aktywnością fizyczną. Rozgrzanie mięśni przygotowuje je do zwiększonego wysiłku.

Niemniej, trzeba zaznaczyć, że masaż klasyczny nie powinien być wykonywany w przypadku stwierdzenia miażdżycy, zapalenia żył oraz gdy pojawiają się zakrzepy. Inne przeciwwskazania to choroby serca czy hemofilia. U Klientów z drobnymi żylakami, miejsca ich występowania są pomijane podczas masażu.


Wasze opinie
Elwira Jabłońska

Gabinet Qclinique oferuje szeroki zakres profesjonalnych zabiegów w przystępnych cenach. Jakość oferowanych usług jest naprawdę na wysokim poziomie. Do korzystania z zabiegów zachęca również bardzo przyjazny personel gabinetu, który wkłada duży wysiłek w to,aby klienci byli usatysfakcjonowani z wykonywanych usług. Warto odwiedzić salon, przyjeżdżając tu nawet z oddalonych dzielnic miasta. Gorąco polecam.

Elwira Jabłońska, Warszawa

Ewelina Seliga

Jako klient salonu Qclinigue zdecydowanie polecam jego usługi. Można tam znaleźć przemiły personel, który nie tylko zapewnia mi profesjonalizm i komfort zabiegów, ale również potrafi odpowiedzieć na każde zadane pytania dotyczące aspektów dermatologicznych i zdrowotnych. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej kliniki, więc zdecydowanie polecam!

Ewelina Seliga, Warszawa

Gabinety Qclinique
Warszawa
Fosa 41a, 02-768 Warszawa
tel. +48 22 100 35 35
recepcja@qclinique.pl
facebook.com/qclinique
Więcej rekomendacji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem ×

Witaj!

Jesteś na naszej stronie po raz pierwszy.
Wybierz gabinet Qclinique w Twojej okolicy
i zapoznaj się z dostępnymi zabiegami.

Warszawa Nowy Sącz
zamknij X
Chcesz, to sobie idź, ale…
Może Chcesz Otrzymać Wybrany zabieg
Kosmetyczny z Rabatem 30% albo i więcej?
TAK, chcę mój indywidualny kod rabatowy
NIE, po co mi kod rabatowy?
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 30% albo i więcej?
Jakie jest Twoje imię i nazwisko?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 30% albo i wiecej?
, jaki jest Twój adres e-mail?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 30% albo i wiecej?
Ostatnie pytanie, jaki jest Twój numer telefonu?
Dalej
Dziękujemy!
Do usłyszenia zatem
za parę chwil :)
×