Baza wiedzy

Warszawa
  • Warszawa

Czy skóra po zabiegu zamykania naczynek metodą IPL będzie mocno zaczerwieniona i podrażniona?

Podczas zamykania naczynek z zastosowaniem metody IPL urządzenie emituje energię świetlną, która jest pochłaniana przez hemoglobinę i zamieniana na ciepło. W trakcie tego procesu podnosi się temperatura krwi, co wywołuje efekt delikatnego zaczerwienienia lub podrażnienia skóry. Jest to naturalna reakcja organizmu, która dość szybko ustępuje. Dodatkowo, procedura zakończenia każdego zabiegu zamykania naczynek wymaga nałożenia specjalnego preparatu, który nawilża obszar poddany terapii oraz wycisza skórę, łagodzi podrażnienia. Zaczerwienienie może utrzymywać się od kilku do kilkunastu godzin od wizyty w gabinecie, a czas całkowitego ustąpienia podrażnień jest indywidualny. Aby przyspieszyć rekonwalescencję, zalecamy uwzględnienie w pielęgnacji domowej kremów typu Alantan lub Panthenol albo preparatów przeznaczonych do pielęgnacji skóry po nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Ważne jest także stosowanie się do zaleceń pozabiegowych, czyli unikanie gwałtownych zmian temperatury, sauny, basenu. Nie należy wówczas podrażniać skóry peelingami, czy preparatami na bazie alkoholu. Warto skupić się za to na nawilżaniu. Tak pielęgnowany obszar po zamykaniu naczynek IPL powinien unormować się krótko po zabiegu.


Wasze opinie
Elwira Jabłońska

Gabinet Qclinique oferuje szeroki zakres profesjonalnych zabiegów w przystępnych cenach. Jakość oferowanych usług jest naprawdę na wysokim poziomie. Do korzystania z zabiegów zachęca również bardzo przyjazny personel gabinetu, który wkłada duży wysiłek w to,aby klienci byli usatysfakcjonowani z wykonywanych usług. Warto odwiedzić salon, przyjeżdżając tu nawet z oddalonych dzielnic miasta. Gorąco polecam.

Elwira Jabłońska, Warszawa

Anna Wolanin - Nottoli

Do Qclinique trafiłam z polecenia i teraz ja serdecznie polecam moim znajomym wykonywane tam zabiegi. Kilka z moich przyjaciółek już skorzystało. Panuje tam wyjątkowa atmosfera. Nigdy nie spotkała mnie żadna przykra uwaga, nawet gdy musiałam odwołać planowany zabieg.

Anna Wolanin - Nottoli, Warszawa

Gabinety Qclinique
Warszawa
Fosa 41a, 02-768 Warszawa
tel. +48 22 100 35 35
recepcja@qclinique.pl
facebook.com/qclinique
Polityka prywatności | Regulamin

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem ×

Witaj!

Jesteś na naszej stronie po raz pierwszy.
Wybierz gabinet Qclinique w Twojej okolicy
i zapoznaj się z dostępnymi zabiegami.

Warszawa Nowy Sącz
zamknij X
Chcesz, to sobie idź, ale…
Może Chcesz Otrzymać Wybrany zabieg
Kosmetyczny z Rabatem 20% albo i więcej?
TAK, chcę mój indywidualny kod rabatowy
NIE, po co mi kod rabatowy?
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i więcej?
Jakie jest Twoje imię i nazwisko?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
, jaki jest Twój adres e-mail?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
Ostatnie pytanie, jaki jest Twój numer telefonu?
Dalej
Dziękujemy!
Do usłyszenia zatem
za parę chwil :)
×