Baza wiedzy

Warszawa
  • Warszawa

Jak długo trwa proces złuszczania skóry po zabiegu eksfoliacji?

Skóra po zabiegu może się złuszczać nawet do 14 dni, zależnie od użytego kwasu, jego stężenia i długości kontaktu. W przypadku kwasu migdałowego skóra raczej nie złuszcza się bardzo intensywnie. Po kuracji ma jednak tendencję do miejscowego przesuszania się. Jest to jednak stan tymczasowy, który ustępuje po kilku dniach. W przypadku kwasu glikolowego, efekt może być silniejszy i utrzymywać się do tygodnia. Najczęściej skóra złuszcza się wówczas w obrębie strefy „T” (czoło, nos i broda). Podczas kuracji wyrównującej problemy trądzikowe, łuszczenie może trwać od tygodnia do dwóch, w zależności od zastosowanego kwasu. Warto wówczas zadbać o odpowiednie nawilżenie. Bardzo ważne jest, żeby podczas złuszczania nie „pomagać” skórze w pozbywaniu się zrogowaciałego naskórka. Nie wolno więc zrywać odstającej skóry, ponieważ może to spowodować powstawanie blizn.


Wasze opinie
Daria Stojecka

Profesjonalny gabinet, w którym każda kobieta może poczuć się wyjątkowa i piękna! Po każdej wizycie nie tylko moje ciało, ale i dusza jest odświeżona! Przemiła i świetnie wykwalifikowana obsługa są jak wisienki na torcie. Gorąco polecam!!

Daria Stojecka, Warszawa

Ewelina Seliga

Jako klient salonu Qclinigue zdecydowanie polecam jego usługi. Można tam znaleźć przemiły personel, który nie tylko zapewnia mi profesjonalizm i komfort zabiegów, ale również potrafi odpowiedzieć na każde zadane pytania dotyczące aspektów dermatologicznych i zdrowotnych. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej kliniki, więc zdecydowanie polecam!

Ewelina Seliga, Warszawa

Gabinety Qclinique
Warszawa
Fosa 41a, 02-768 Warszawa
tel. +48 22 100 35 35
recepcja@qclinique.pl
facebook.com/qclinique

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem ×

Witaj!

Jesteś na naszej stronie po raz pierwszy.
Wybierz gabinet Qclinique w Twojej okolicy
i zapoznaj się z dostępnymi zabiegami.

Warszawa Nowy Sącz
zamknij X
Chcesz, to sobie idź, ale…
Może Chcesz Otrzymać Wybrany zabieg
Kosmetyczny z Rabatem 20% albo i więcej?
TAK, chcę mój indywidualny kod rabatowy
NIE, po co mi kod rabatowy?
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i więcej?
Jakie jest Twoje imię i nazwisko?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
, jaki jest Twój adres e-mail?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
Ostatnie pytanie, jaki jest Twój numer telefonu?
Dalej
Dziękujemy!
Do usłyszenia zatem
za parę chwil :)
×