Baza wiedzy

Warszawa
  • Warszawa

Jak długo trwa proces złuszczania skóry po zabiegu eksfoliacji?

Skóra po zabiegu może się złuszczać nawet do 14 dni, zależnie od użytego kwasu, jego stężenia i długości kontaktu. W przypadku kwasu migdałowego skóra raczej nie złuszcza się bardzo intensywnie. Po kuracji ma jednak tendencję do miejscowego przesuszania się. Jest to jednak stan tymczasowy, który ustępuje po kilku dniach. W przypadku kwasu glikolowego, efekt może być silniejszy i utrzymywać się do tygodnia. Najczęściej skóra złuszcza się wówczas w obrębie strefy „T” (czoło, nos i broda). Podczas kuracji wyrównującej problemy trądzikowe, łuszczenie może trwać od tygodnia do dwóch, w zależności od zastosowanego kwasu. Warto wówczas zadbać o odpowiednie nawilżenie. Bardzo ważne jest, żeby podczas złuszczania nie „pomagać” skórze w pozbywaniu się zrogowaciałego naskórka. Nie wolno więc zrywać odstającej skóry, ponieważ może to spowodować powstawanie blizn.


Wasze opinie
Anna Wolanin - Nottoli

Do Qclinique trafiłam z polecenia i teraz ja serdecznie polecam moim znajomym wykonywane tam zabiegi. Kilka z moich przyjaciółek już skorzystało. Panuje tam wyjątkowa atmosfera. Nigdy nie spotkała mnie żadna przykra uwaga, nawet gdy musiałam odwołać planowany zabieg.

Anna Wolanin - Nottoli, Warszawa

Elwira Jabłońska

Gabinet Qclinique oferuje szeroki zakres profesjonalnych zabiegów w przystępnych cenach. Jakość oferowanych usług jest naprawdę na wysokim poziomie. Do korzystania z zabiegów zachęca również bardzo przyjazny personel gabinetu, który wkłada duży wysiłek w to,aby klienci byli usatysfakcjonowani z wykonywanych usług. Warto odwiedzić salon, przyjeżdżając tu nawet z oddalonych dzielnic miasta. Gorąco polecam.

Elwira Jabłońska, Warszawa

Gabinety Qclinique
Warszawa
Fosa 41a, 02-768 Warszawa
tel. +48 22 100 35 35
recepcja@qclinique.pl
facebook.com/qclinique

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem ×

Witaj!

Jesteś na naszej stronie po raz pierwszy.
Wybierz gabinet Qclinique w Twojej okolicy
i zapoznaj się z dostępnymi zabiegami.

Warszawa Nowy Sącz
zamknij X
Chcesz, to sobie idź, ale…
Może Chcesz Otrzymać Wybrany zabieg
Kosmetyczny z Rabatem 20% albo i więcej?
TAK, chcę mój indywidualny kod rabatowy
NIE, po co mi kod rabatowy?
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i więcej?
Jakie jest Twoje imię i nazwisko?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
, jaki jest Twój adres e-mail?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
Ostatnie pytanie, jaki jest Twój numer telefonu?
Dalej
Dziękujemy!
Do usłyszenia zatem
za parę chwil :)
×