Baza wiedzy

Warszawa
  • Warszawa

Czy podczas zabiegu przy użyciu fal radiowych (RF) może dojść do poparzenia tkanek?

Zasadą działania technologii RF jest przenoszenie częstotliwości radiowej w najgłębsze warstwy skóry, co powoduje podgrzanie tkanek na poziomie skóry właściwej. Fale radiowe mają również wpływ na odprężenie mięśni i łagodzenie bólu, pobudzają układ limfatyczny i krążenie krwi, zwiększają metabolizm w tkankach, redukują wolne rodniki, spłycają rozstępy i blizny. Urządzenie wykorzystywane w naszym gabinecie podgrzewa tkanki do ok. 40- 45°C. Wyposażone jest w elektrody, między którymi przepływa prąd oraz pomocnicze systemy chłodzące. Dodatkowo w miejscu, w którym ma być wykonywany zabieg zostaje uprzednio nałożony żel na skórę, który ma za zadanie chronić ją przed oparzeniem. Jest to zatem zabieg skuteczny i bezpieczny, gdyż fale emitowane przez urządzenie są absorbowane w komórkach skóry, nie niszcząc przy tym innych struktur. Obszary poddane ich działaniu mogą być lekko zaczerwienione, ale objaw ten ustępuje w dość krótkim czasie. Kosmetolog wykonujący zabieg dobiera parametry RF na podstawie pierwotnego stanu skóry, odczuć Klienta, a także ustawicznie obserwuje reakcje. Poparzenie naskórka może jednak nastąpić w przypadku zaburzonego odczuwania zmian termicznych przez osobę poddaną zabiegowi. Jeśli jednak nie ma tego typu problemów, zagrożenie jest minimalne.


Wasze opinie
Ewelina Seliga

Jako klient salonu Qclinigue zdecydowanie polecam jego usługi. Można tam znaleźć przemiły personel, który nie tylko zapewnia mi profesjonalizm i komfort zabiegów, ale również potrafi odpowiedzieć na każde zadane pytania dotyczące aspektów dermatologicznych i zdrowotnych. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej kliniki, więc zdecydowanie polecam!

Ewelina Seliga, Warszawa

Daria Stojecka

Profesjonalny gabinet, w którym każda kobieta może poczuć się wyjątkowa i piękna! Po każdej wizycie nie tylko moje ciało, ale i dusza jest odświeżona! Przemiła i świetnie wykwalifikowana obsługa są jak wisienki na torcie. Gorąco polecam!!

Daria Stojecka, Warszawa

Gabinety Qclinique
Warszawa
Fosa 41a, 02-768 Warszawa
tel. +48 22 100 35 35
recepcja@qclinique.pl
facebook.com/qclinique
Polityka prywatności | Regulamin

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem ×

Witaj!

Jesteś na naszej stronie po raz pierwszy.
Wybierz gabinet Qclinique w Twojej okolicy
i zapoznaj się z dostępnymi zabiegami.

Warszawa Nowy Sącz
zamknij X
Chcesz, to sobie idź, ale…
Może Chcesz Otrzymać Wybrany zabieg
Kosmetyczny z Rabatem 20% albo i więcej?
TAK, chcę mój indywidualny kod rabatowy
NIE, po co mi kod rabatowy?
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i więcej?
Jakie jest Twoje imię i nazwisko?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
, jaki jest Twój adres e-mail?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
Ostatnie pytanie, jaki jest Twój numer telefonu?
Dalej
Dziękujemy!
Do usłyszenia zatem
za parę chwil :)
×