Baza wiedzy

Warszawa
  • Warszawa

Czy podczas zabiegu przy użyciu fal radiowych (RF) może dojść do poparzenia tkanek?

Zasadą działania technologii RF jest przenoszenie częstotliwości radiowej w najgłębsze warstwy skóry, co powoduje podgrzanie tkanek na poziomie skóry właściwej. Fale radiowe mają również wpływ na odprężenie mięśni i łagodzenie bólu, pobudzają układ limfatyczny i krążenie krwi, zwiększają metabolizm w tkankach, redukują wolne rodniki, spłycają rozstępy i blizny. Urządzenie wykorzystywane w naszym gabinecie podgrzewa tkanki do ok. 40- 45°C. Wyposażone jest w elektrody, między którymi przepływa prąd oraz pomocnicze systemy chłodzące. Dodatkowo w miejscu, w którym ma być wykonywany zabieg zostaje uprzednio nałożony żel na skórę, który ma za zadanie chronić ją przed oparzeniem. Jest to zatem zabieg skuteczny i bezpieczny, gdyż fale emitowane przez urządzenie są absorbowane w komórkach skóry, nie niszcząc przy tym innych struktur. Obszary poddane ich działaniu mogą być lekko zaczerwienione, ale objaw ten ustępuje w dość krótkim czasie. Kosmetolog wykonujący zabieg dobiera parametry RF na podstawie pierwotnego stanu skóry, odczuć Klienta, a także ustawicznie obserwuje reakcje. Poparzenie naskórka może jednak nastąpić w przypadku zaburzonego odczuwania zmian termicznych przez osobę poddaną zabiegowi. Jeśli jednak nie ma tego typu problemów, zagrożenie jest minimalne.


Wasze opinie
Anna Wolanin - Nottoli

Do Qclinique trafiłam z polecenia i teraz ja serdecznie polecam moim znajomym wykonywane tam zabiegi. Kilka z moich przyjaciółek już skorzystało. Panuje tam wyjątkowa atmosfera. Nigdy nie spotkała mnie żadna przykra uwaga, nawet gdy musiałam odwołać planowany zabieg.

Anna Wolanin - Nottoli, Warszawa

Katarzyna Zięba

Jestem bardzo zadowolona z zabiegu w gabinecie Qclinique. Zabieg został wykonany bardzo profesjonalnie i efekty są znakomite. Dodatkowo wszyscy pracownicy byli bardzo mili i sympatyczni. Na pewno jeszcze skorzystam z usług gabinetu Qclinique.

Katarzyna Zięba, Warszawa

Gabinety Qclinique
Warszawa
Fosa 41a, 02-768 Warszawa
tel. +48 22 100 35 35
recepcja@qclinique.pl
facebook.com/qclinique

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem ×

Witaj!

Jesteś na naszej stronie po raz pierwszy.
Wybierz gabinet Qclinique w Twojej okolicy
i zapoznaj się z dostępnymi zabiegami.

Warszawa Nowy Sącz
zamknij X
Chcesz, to sobie idź, ale…
Może Chcesz Otrzymać Wybrany zabieg
Kosmetyczny z Rabatem 20% albo i więcej?
TAK, chcę mój indywidualny kod rabatowy
NIE, po co mi kod rabatowy?
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i więcej?
Jakie jest Twoje imię i nazwisko?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
, jaki jest Twój adres e-mail?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
Ostatnie pytanie, jaki jest Twój numer telefonu?
Dalej
Dziękujemy!
Do usłyszenia zatem
za parę chwil :)
×