Baza wiedzy

Warszawa
  • Warszawa

Czy po botoksie mogą pojawić się jakieś skutki uboczne?

Aplikacja toksyny botulinowej może wywołać pewne skutki uboczne. Do najłagodniejszych należą zaczerwienienie skóry, siniaki oraz obrzęk. Są to jednak krótkotrwałe powikłania, które zazwyczaj znikają po 24 godzinach. Istnieje jednak kilka poważniejszych efektów niepożądanych. Należą do nich: bóle głowy, osłabienie mięśni twarzy, zez, opadnięcie mięśni brwi oraz powiek. Niemniej, zdarza się to naprawdę bardzo rzadko. Najczęściej jest to spowodowane nieprecyzyjnym wstrzyknięciem toksyny botulinowej (za płytko lub za głęboko) bądź zbyt dużym stężeniem preparatu. Może to wpłynąć na czasowe sparaliżowanie mięśni, które odpowiadają za wykonywanie istotnych czynności. Najbardziej narażone na powikłania są mięśnie ust (może wystąpić problem z jedzeniem) lub gałkoruchowe (odpowiadające za ruch gałek ocznych).

Pojawienie się jakichkolwiek powikłań nie powinno być lekceważone - nawet jeśli wystąpią one po prawidłowej iniekcji, z preparatem o odpowiednim stężeniu. Warto też pamiętać, że zbyt częste wstrzykiwanie toksyny botulinowej prowadzi do nienaturalnego wyglądu oraz ogranicza mimikę twarzy.


Wasze opinie
Daria Stojecka

Profesjonalny gabinet, w którym każda kobieta może poczuć się wyjątkowa i piękna! Po każdej wizycie nie tylko moje ciało, ale i dusza jest odświeżona! Przemiła i świetnie wykwalifikowana obsługa są jak wisienki na torcie. Gorąco polecam!!

Daria Stojecka, Warszawa

Elwira Jabłońska

Gabinet Qclinique oferuje szeroki zakres profesjonalnych zabiegów w przystępnych cenach. Jakość oferowanych usług jest naprawdę na wysokim poziomie. Do korzystania z zabiegów zachęca również bardzo przyjazny personel gabinetu, który wkłada duży wysiłek w to,aby klienci byli usatysfakcjonowani z wykonywanych usług. Warto odwiedzić salon, przyjeżdżając tu nawet z oddalonych dzielnic miasta. Gorąco polecam.

Elwira Jabłońska, Warszawa

Gabinety Qclinique
Warszawa
Fosa 41a, 02-768 Warszawa
tel. +48 22 100 35 35
recepcja@qclinique.pl
facebook.com/qclinique

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem ×

Witaj!

Jesteś na naszej stronie po raz pierwszy.
Wybierz gabinet Qclinique w Twojej okolicy
i zapoznaj się z dostępnymi zabiegami.

Warszawa Nowy Sącz
zamknij X
Chcesz, to sobie idź, ale…
Może Chcesz Otrzymać Wybrany zabieg
Kosmetyczny z Rabatem 20% albo i więcej?
TAK, chcę mój indywidualny kod rabatowy
NIE, po co mi kod rabatowy?
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i więcej?
Jakie jest Twoje imię i nazwisko?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
, jaki jest Twój adres e-mail?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
Ostatnie pytanie, jaki jest Twój numer telefonu?
Dalej
Dziękujemy!
Do usłyszenia zatem
za parę chwil :)
×