Baza wiedzy

Warszawa
  • Warszawa

Czy po wykonaniu botoksu pojawią się siniaki?

Po wykonaniu tego zabiegu mogą powstawać siniaki. Nie jest to jednak częste zjawisko. Prawdopodobieństwo ich pojawienia się jest większe u osób zmagających się z problemem kruchych naczynek. Natomiast wstrzyknięcie toksyny botulinowej jest zabiegiem inwazyjnym i wiąże się z ryzykiem naruszenia naczynka, co także objawi się siniakami. Na szczęście, zazwyczaj wchłaniają się one w ciągu kilku dni. Co więcej, standardowo stosuje się schłodzenie okolicy objętej zabiegiem, ewentualnie maść z witaminą K. Obydwie metody przeciwdziałają pojawieniu się niekorzystnych zmian na skórze.

Dodatkowo, bezpośrednio po zabiegu nie należy wykonywać gwałtownych ruchów oraz masażu twarzy. Może to spowodować rozprzestrzenienie się preparatu na inne miejsca, które nie miały być objęte kuracją. Przez jeden dzień po zabiegu trzeba również unikać czynności powodujących podniesienie ciśnienia krwi: wysiłku fizycznego, sauny, basenu, masażu. Co więcej, zaleca się, aby nie stosować makijażu przez kilka dni oraz uważać na promieniowanie słoneczne przez 2 tygodnie (w celu uniknięcia ewentualnych przebarwień).


Wasze opinie
Ewelina Seliga

Jako klient salonu Qclinigue zdecydowanie polecam jego usługi. Można tam znaleźć przemiły personel, który nie tylko zapewnia mi profesjonalizm i komfort zabiegów, ale również potrafi odpowiedzieć na każde zadane pytania dotyczące aspektów dermatologicznych i zdrowotnych. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej kliniki, więc zdecydowanie polecam!

Ewelina Seliga, Warszawa

Katarzyna Zięba

Jestem bardzo zadowolona z zabiegu w gabinecie Qclinique. Zabieg został wykonany bardzo profesjonalnie i efekty są znakomite. Dodatkowo wszyscy pracownicy byli bardzo mili i sympatyczni. Na pewno jeszcze skorzystam z usług gabinetu Qclinique.

Katarzyna Zięba, Warszawa

Gabinety Qclinique
Warszawa
Fosa 41a, 02-768 Warszawa
tel. +48 22 100 35 35
recepcja@qclinique.pl
facebook.com/qclinique
Polityka prywatności | Regulamin

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem ×

Witaj!

Jesteś na naszej stronie po raz pierwszy.
Wybierz gabinet Qclinique w Twojej okolicy
i zapoznaj się z dostępnymi zabiegami.

Warszawa Nowy Sącz
zamknij X
Chcesz, to sobie idź, ale…
Może Chcesz Otrzymać Wybrany zabieg
Kosmetyczny z Rabatem 20% albo i więcej?
TAK, chcę mój indywidualny kod rabatowy
NIE, po co mi kod rabatowy?
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i więcej?
Jakie jest Twoje imię i nazwisko?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
, jaki jest Twój adres e-mail?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
Ostatnie pytanie, jaki jest Twój numer telefonu?
Dalej
Dziękujemy!
Do usłyszenia zatem
za parę chwil :)
×