Baza wiedzy

Warszawa
  • Warszawa

Czym właściwie jest botoks?

Botoks należy do grupy neurotoksyn, a właściwa jego nazwa to toksyna botulinowa. Substancja ta jest wytwarzana przez beztlenową bakterię jadu kiełbasianego Clostridum botulinum. Botoks to jedynie uproszczona nazwa tego zabiegu.

Początkowo preparat ten znalazł zastosowanie jako trucizna, która pomagała w leczeniu schorzeń związanych z przykurczem mięśni, tikami, zezem, kurczu powiek, nadmiernej potliwości oraz migrenowych bólów głowy. Po pewnym czasie botoks zaczął być wykorzystywany do wygładzania zmarszczek i od razu spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Działanie tego preparatu polega na czasowym i miejscowym paraliżu mięśni, które tracą możliwość kurczenia się. W rezultacie, skóra, do której przylegają mięśnie, przestaje się marszczyć. Botoks pozwala więc na wygładzenie skóry, w tym zmarszczek. Warto też podkreślić, że kremy przeciwzmarszczkowe nie są w stanie zastąpić toksyny botulinowej. Ich działanie polega jedynie na rozluźnieniu napięcia skóry. Co za tym idzie, tkanka podskórna nie kurczy się, a produkcja kolagenu i elastyny jest pobudzona.


Wasze opinie
Katarzyna Zięba

Jestem bardzo zadowolona z zabiegu w gabinecie Qclinique. Zabieg został wykonany bardzo profesjonalnie i efekty są znakomite. Dodatkowo wszyscy pracownicy byli bardzo mili i sympatyczni. Na pewno jeszcze skorzystam z usług gabinetu Qclinique.

Katarzyna Zięba, Warszawa

Elwira Jabłońska

Gabinet Qclinique oferuje szeroki zakres profesjonalnych zabiegów w przystępnych cenach. Jakość oferowanych usług jest naprawdę na wysokim poziomie. Do korzystania z zabiegów zachęca również bardzo przyjazny personel gabinetu, który wkłada duży wysiłek w to,aby klienci byli usatysfakcjonowani z wykonywanych usług. Warto odwiedzić salon, przyjeżdżając tu nawet z oddalonych dzielnic miasta. Gorąco polecam.

Elwira Jabłońska, Warszawa

Gabinety Qclinique
Warszawa
Fosa 41a, 02-768 Warszawa
tel. +48 22 100 35 35
recepcja@qclinique.pl
facebook.com/qclinique

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem ×

Witaj!

Jesteś na naszej stronie po raz pierwszy.
Wybierz gabinet Qclinique w Twojej okolicy
i zapoznaj się z dostępnymi zabiegami.

Warszawa Nowy Sącz
zamknij X
Chcesz, to sobie idź, ale…
Może Chcesz Otrzymać Wybrany zabieg
Kosmetyczny z Rabatem 20% albo i więcej?
TAK, chcę mój indywidualny kod rabatowy
NIE, po co mi kod rabatowy?
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i więcej?
Jakie jest Twoje imię i nazwisko?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
, jaki jest Twój adres e-mail?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
Ostatnie pytanie, jaki jest Twój numer telefonu?
Dalej
Dziękujemy!
Do usłyszenia zatem
za parę chwil :)
×