Baza wiedzy

Warszawa
  • Warszawa

Czy przed zabiegiem depilacji laserowej mogę użyć kremów znieczulających (np. Emla)?

Użycie kremu znieczulającego Emla (lub podobnego preparatu) przed wykonaniem depilacji laserowej nie jest zabronione. W przypadku zabiegu E-light IPL+RF nie jest jednak zalecane. Przede wszystkim dlatego, że odczucia nie są na tyle silne, by zastosowanie tego typu preparatu było konieczne. Co ważniejsze, w rezultacie użycia kremu Emla, może również dojść do zaburzeń odczuwania impulsów ciepła. To z kolei komplikuje komunikację pomiędzy Klientem a osobą wykonującą zabieg. Kosmetologowi trudno bowiem wtedy ocenić granicę dyskomfortu. Efekt może być przeciwny do zamierzonego - niewłaściwe odczucie ciepła spowoduje przekroczenie progu bólu, a wówczas najłatwiej o podrażnienia lub nawet poparzenia. Poza tym, aby krem zadziałał, należałoby go nałożyć przynajmniej na godzinę przed zabiegiem. Nie zawsze jest to możliwe, zwłaszcza w warunkach gabinetu, w którym czas spotkania wydłużyłby się znacznie bardziej, niż właściwa depilacja. Ponadto, Emla sprzedawana jest jedynie za okazaniem recepty, co wiąże się z wizytą u lekarza. Jeśli po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, podrażniona lub gdy odczuwamy pieczenie, możemy złagodzić te dolegliwości używając preparatów dostępnych bez recepty, takich jak: krem Alantan lub Panthenol.


Wasze opinie
Daria Stojecka

Profesjonalny gabinet, w którym każda kobieta może poczuć się wyjątkowa i piękna! Po każdej wizycie nie tylko moje ciało, ale i dusza jest odświeżona! Przemiła i świetnie wykwalifikowana obsługa są jak wisienki na torcie. Gorąco polecam!!

Daria Stojecka, Warszawa

Ewelina Seliga

Jako klient salonu Qclinigue zdecydowanie polecam jego usługi. Można tam znaleźć przemiły personel, który nie tylko zapewnia mi profesjonalizm i komfort zabiegów, ale również potrafi odpowiedzieć na każde zadane pytania dotyczące aspektów dermatologicznych i zdrowotnych. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej kliniki, więc zdecydowanie polecam!

Ewelina Seliga, Warszawa

Gabinety Qclinique
Warszawa
Fosa 41a, 02-768 Warszawa
tel. +48 22 100 35 35
recepcja@qclinique.pl
facebook.com/qclinique
Więcej rekomendacji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem ×

Witaj!

Jesteś na naszej stronie po raz pierwszy.
Wybierz gabinet Qclinique w Twojej okolicy
i zapoznaj się z dostępnymi zabiegami.

Warszawa Nowy Sącz
zamknij X
Chcesz, to sobie idź, ale…
Może Chcesz Otrzymać Wybrany zabieg
Kosmetyczny z Rabatem 30% albo i więcej?
TAK, chcę mój indywidualny kod rabatowy
NIE, po co mi kod rabatowy?
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 30% albo i więcej?
Jakie jest Twoje imię i nazwisko?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 30% albo i wiecej?
, jaki jest Twój adres e-mail?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 30% albo i wiecej?
Ostatnie pytanie, jaki jest Twój numer telefonu?
Dalej
Dziękujemy!
Do usłyszenia zatem
za parę chwil :)
×