Baza wiedzy

Warszawa
  • Warszawa

Czy przed zabiegiem depilacji laserowej mogę użyć kremów znieczulających (np. Emla)?

Użycie kremu znieczulającego Emla (lub podobnego preparatu) przed wykonaniem depilacji laserowej nie jest zabronione. W przypadku zabiegu E-light IPL+RF nie jest jednak zalecane. Przede wszystkim dlatego, że odczucia nie są na tyle silne, by zastosowanie tego typu preparatu było konieczne. Co ważniejsze, w rezultacie użycia kremu Emla, może również dojść do zaburzeń odczuwania impulsów ciepła. To z kolei komplikuje komunikację pomiędzy Klientem a osobą wykonującą zabieg. Kosmetologowi trudno bowiem wtedy ocenić granicę dyskomfortu. Efekt może być przeciwny do zamierzonego - niewłaściwe odczucie ciepła spowoduje przekroczenie progu bólu, a wówczas najłatwiej o podrażnienia lub nawet poparzenia. Poza tym, aby krem zadziałał, należałoby go nałożyć przynajmniej na godzinę przed zabiegiem. Nie zawsze jest to możliwe, zwłaszcza w warunkach gabinetu, w którym czas spotkania wydłużyłby się znacznie bardziej, niż właściwa depilacja. Ponadto, Emla sprzedawana jest jedynie za okazaniem recepty, co wiąże się z wizytą u lekarza. Jeśli po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, podrażniona lub gdy odczuwamy pieczenie, możemy złagodzić te dolegliwości używając preparatów dostępnych bez recepty, takich jak: krem Alantan lub Panthenol.


Wasze opinie
Ewelina Seliga

Jako klient salonu Qclinigue zdecydowanie polecam jego usługi. Można tam znaleźć przemiły personel, który nie tylko zapewnia mi profesjonalizm i komfort zabiegów, ale również potrafi odpowiedzieć na każde zadane pytania dotyczące aspektów dermatologicznych i zdrowotnych. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej kliniki, więc zdecydowanie polecam!

Ewelina Seliga, Warszawa

Anna Wolanin - Nottoli

Do Qclinique trafiłam z polecenia i teraz ja serdecznie polecam moim znajomym wykonywane tam zabiegi. Kilka z moich przyjaciółek już skorzystało. Panuje tam wyjątkowa atmosfera. Nigdy nie spotkała mnie żadna przykra uwaga, nawet gdy musiałam odwołać planowany zabieg.

Anna Wolanin - Nottoli, Warszawa

Gabinety Qclinique
Warszawa
Fosa 41a, 02-768 Warszawa
tel. +48 22 100 35 35
recepcja@qclinique.pl
facebook.com/qclinique

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem ×

Witaj!

Jesteś na naszej stronie po raz pierwszy.
Wybierz gabinet Qclinique w Twojej okolicy
i zapoznaj się z dostępnymi zabiegami.

Warszawa Nowy Sącz
zamknij X
Chcesz, to sobie idź, ale…
Może Chcesz Otrzymać Wybrany zabieg
Kosmetyczny z Rabatem 20% albo i więcej?
TAK, chcę mój indywidualny kod rabatowy
NIE, po co mi kod rabatowy?
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i więcej?
Jakie jest Twoje imię i nazwisko?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
, jaki jest Twój adres e-mail?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
Ostatnie pytanie, jaki jest Twój numer telefonu?
Dalej
Dziękujemy!
Do usłyszenia zatem
za parę chwil :)
×