Baza wiedzy

Warszawa
  • Warszawa

Jestem w ciąży. Czy mogę wykonać depilację IPL na okolicach nóg lub pach?

Ciąża jest jednym z podstawowych przeciwwskazań do depilacji urządzeniem IPL. Ze względu na fakt, że na kobietach spodziewających się dziecka nie wykonuje się testów żadnej aparatury, zagrożenie płodu w wyniku przeprowadzenia takiego zabiegu jest domniemane. Przyjmuje się jednak zasadę niewykonywania depilacji na żadnej partii, nawet odległej od brzucha. Niekorzystne zmiany mogą dotyczyć nie tylko dziecka, ale także samej Klientki. W czasie ciąży mają miejsce gwałtowne wahania hormonalne, które powodują nieprzewidywalne reakcje organizmu. Ponadto, skóra kobiet spodziewających się dziecka staje się niezwykle wrażliwa i bardziej podatna na powstawanie przebarwień. Trudno byłoby także leczyć ewentualne powikłania po zabiegu (np. poparzenia), ze względu na skład preparatów stosowanych w przypadku ich zaistnienia.

Naczelną zasadą obowiązującą przy procedurach pielęgnacyjnych, które mogą wykonywać kobiety w ciąży, jest unikanie wszelkich zabiegów aparaturowych. Zaliczają się do nich: peeling kawitacyjny, fale radiowe, czy też kawitacja ultradźwiękowa (ze względu na wytworzenie się wokół urządzeń pola elektromagnetycznego). Dla bezpieczeństwa własnego i dziecka, decyzję o depilacji przy użyciu światła zaleca się odłożyć do czasu zakończenia okresu karmienia piersią.


Wasze opinie
Daria Stojecka

Profesjonalny gabinet, w którym każda kobieta może poczuć się wyjątkowa i piękna! Po każdej wizycie nie tylko moje ciało, ale i dusza jest odświeżona! Przemiła i świetnie wykwalifikowana obsługa są jak wisienki na torcie. Gorąco polecam!!

Daria Stojecka, Warszawa

Ewelina Seliga

Jako klient salonu Qclinigue zdecydowanie polecam jego usługi. Można tam znaleźć przemiły personel, który nie tylko zapewnia mi profesjonalizm i komfort zabiegów, ale również potrafi odpowiedzieć na każde zadane pytania dotyczące aspektów dermatologicznych i zdrowotnych. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej kliniki, więc zdecydowanie polecam!

Ewelina Seliga, Warszawa

Gabinety Qclinique
Warszawa
Fosa 41a, 02-768 Warszawa
tel. +48 22 100 35 35
recepcja@qclinique.pl
facebook.com/qclinique

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem ×

Witaj!

Jesteś na naszej stronie po raz pierwszy.
Wybierz gabinet Qclinique w Twojej okolicy
i zapoznaj się z dostępnymi zabiegami.

Warszawa Nowy Sącz
zamknij X
Chcesz, to sobie idź, ale…
Może Chcesz Otrzymać Wybrany zabieg
Kosmetyczny z Rabatem 20% albo i więcej?
TAK, chcę mój indywidualny kod rabatowy
NIE, po co mi kod rabatowy?
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i więcej?
Jakie jest Twoje imię i nazwisko?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
, jaki jest Twój adres e-mail?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
Ostatnie pytanie, jaki jest Twój numer telefonu?
Dalej
Dziękujemy!
Do usłyszenia zatem
za parę chwil :)
×