Baza wiedzy

Warszawa
  • Warszawa

Jestem w ciąży. Czy mogę wykonać depilację IPL na okolicach nóg lub pach?

Ciąża jest jednym z podstawowych przeciwwskazań do depilacji urządzeniem IPL. Ze względu na fakt, że na kobietach spodziewających się dziecka nie wykonuje się testów żadnej aparatury, zagrożenie płodu w wyniku przeprowadzenia takiego zabiegu jest domniemane. Przyjmuje się jednak zasadę niewykonywania depilacji na żadnej partii, nawet odległej od brzucha. Niekorzystne zmiany mogą dotyczyć nie tylko dziecka, ale także samej Klientki. W czasie ciąży mają miejsce gwałtowne wahania hormonalne, które powodują nieprzewidywalne reakcje organizmu. Ponadto, skóra kobiet spodziewających się dziecka staje się niezwykle wrażliwa i bardziej podatna na powstawanie przebarwień. Trudno byłoby także leczyć ewentualne powikłania po zabiegu (np. poparzenia), ze względu na skład preparatów stosowanych w przypadku ich zaistnienia.

Naczelną zasadą obowiązującą przy procedurach pielęgnacyjnych, które mogą wykonywać kobiety w ciąży, jest unikanie wszelkich zabiegów aparaturowych. Zaliczają się do nich: peeling kawitacyjny, fale radiowe, czy też kawitacja ultradźwiękowa (ze względu na wytworzenie się wokół urządzeń pola elektromagnetycznego). Dla bezpieczeństwa własnego i dziecka, decyzję o depilacji przy użyciu światła zaleca się odłożyć do czasu zakończenia okresu karmienia piersią.


Wasze opinie
Anna Wolanin - Nottoli

Do Qclinique trafiłam z polecenia i teraz ja serdecznie polecam moim znajomym wykonywane tam zabiegi. Kilka z moich przyjaciółek już skorzystało. Panuje tam wyjątkowa atmosfera. Nigdy nie spotkała mnie żadna przykra uwaga, nawet gdy musiałam odwołać planowany zabieg.

Anna Wolanin - Nottoli, Warszawa

Elwira Jabłońska

Gabinet Qclinique oferuje szeroki zakres profesjonalnych zabiegów w przystępnych cenach. Jakość oferowanych usług jest naprawdę na wysokim poziomie. Do korzystania z zabiegów zachęca również bardzo przyjazny personel gabinetu, który wkłada duży wysiłek w to,aby klienci byli usatysfakcjonowani z wykonywanych usług. Warto odwiedzić salon, przyjeżdżając tu nawet z oddalonych dzielnic miasta. Gorąco polecam.

Elwira Jabłońska, Warszawa

Gabinety Qclinique
Warszawa
Fosa 41a, 02-768 Warszawa
tel. +48 22 100 35 35
recepcja@qclinique.pl
facebook.com/qclinique

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem ×

Witaj!

Jesteś na naszej stronie po raz pierwszy.
Wybierz gabinet Qclinique w Twojej okolicy
i zapoznaj się z dostępnymi zabiegami.

Warszawa Nowy Sącz
zamknij X
Chcesz, to sobie idź, ale…
Może Chcesz Otrzymać Wybrany zabieg
Kosmetyczny z Rabatem 20% albo i więcej?
TAK, chcę mój indywidualny kod rabatowy
NIE, po co mi kod rabatowy?
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i więcej?
Jakie jest Twoje imię i nazwisko?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
, jaki jest Twój adres e-mail?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
Ostatnie pytanie, jaki jest Twój numer telefonu?
Dalej
Dziękujemy!
Do usłyszenia zatem
za parę chwil :)
×