Baza wiedzy

Warszawa
  • Warszawa

Dlaczego ważne jest zachowanie 4-6 tygodniowego odstępu między kolejnymi zabiegami depilacji urządzeniem IPL?

Zabiegi należy powtarzać w odstępach co 4-6 tygodni (maksymalnie 8 tygodni), ponieważ urządzenie IPL działa na włosy w fazie aktywnego wzrostu (anagen). W tym czasie nowy włos powoli „kiełkuje” z mieszka, a następnie zwiększa swą długość przez podział komórek u podstawy. Faza ta trwa ok. 4-8 tygodni na ciele i około 2-6 lat na głowie. Kolejny etap to katagen, czyli tzw. faza przejściowa. Dojrzały włos uwalniany jest z brodawki i przesuwa się ku górze. Jest więc gotowy do wypadnięcia. Ostatnia faza to telogen, czyli tzw. faza spoczynku (trwa około 2-3 miesiące). Włos wypychany jest ku górze, po czym wypada. Po telogenie następuje ponownie anagen i cały cykl rozpoczyna się na nowo. Dwie ostatnie fazy wzrostowe włosa są niewrażliwe na działanie lasera, ponieważ nie zaabsorbują odpowiedniej dawki światła i zachowają zdolność do regeneracji i dalszego wzrostu. Należy pamiętać o zalecanych odstępach czasowych, ponieważ nadmierne wydłużanie przerw między zabiegami może znacznie opóźnić ostateczny efekt trwałej redukcji owłosienia.


Wasze opinie
Daria Stojecka

Profesjonalny gabinet, w którym każda kobieta może poczuć się wyjątkowa i piękna! Po każdej wizycie nie tylko moje ciało, ale i dusza jest odświeżona! Przemiła i świetnie wykwalifikowana obsługa są jak wisienki na torcie. Gorąco polecam!!

Daria Stojecka, Warszawa

Ewelina Seliga

Jako klient salonu Qclinigue zdecydowanie polecam jego usługi. Można tam znaleźć przemiły personel, który nie tylko zapewnia mi profesjonalizm i komfort zabiegów, ale również potrafi odpowiedzieć na każde zadane pytania dotyczące aspektów dermatologicznych i zdrowotnych. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej kliniki, więc zdecydowanie polecam!

Ewelina Seliga, Warszawa

Gabinety Qclinique
Warszawa
Fosa 41a, 02-768 Warszawa
tel. +48 22 100 35 35
recepcja@qclinique.pl
facebook.com/qclinique

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem ×

Witaj!

Jesteś na naszej stronie po raz pierwszy.
Wybierz gabinet Qclinique w Twojej okolicy
i zapoznaj się z dostępnymi zabiegami.

Warszawa Nowy Sącz
zamknij X
Chcesz, to sobie idź, ale…
Może Chcesz Otrzymać Wybrany zabieg
Kosmetyczny z Rabatem 20% albo i więcej?
TAK, chcę mój indywidualny kod rabatowy
NIE, po co mi kod rabatowy?
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i więcej?
Jakie jest Twoje imię i nazwisko?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
, jaki jest Twój adres e-mail?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
Ostatnie pytanie, jaki jest Twój numer telefonu?
Dalej
Dziękujemy!
Do usłyszenia zatem
za parę chwil :)
×