Baza wiedzy

Warszawa
  • Warszawa

Dlaczego ważne jest zachowanie 4-6 tygodniowego odstępu między kolejnymi zabiegami depilacji urządzeniem IPL?

Zabiegi należy powtarzać w odstępach co 4-6 tygodni (maksymalnie 8 tygodni), ponieważ urządzenie IPL działa na włosy w fazie aktywnego wzrostu (anagen). W tym czasie nowy włos powoli „kiełkuje” z mieszka, a następnie zwiększa swą długość przez podział komórek u podstawy. Faza ta trwa ok. 4-8 tygodni na ciele i około 2-6 lat na głowie. Kolejny etap to katagen, czyli tzw. faza przejściowa. Dojrzały włos uwalniany jest z brodawki i przesuwa się ku górze. Jest więc gotowy do wypadnięcia. Ostatnia faza to telogen, czyli tzw. faza spoczynku (trwa około 2-3 miesiące). Włos wypychany jest ku górze, po czym wypada. Po telogenie następuje ponownie anagen i cały cykl rozpoczyna się na nowo. Dwie ostatnie fazy wzrostowe włosa są niewrażliwe na działanie lasera, ponieważ nie zaabsorbują odpowiedniej dawki światła i zachowają zdolność do regeneracji i dalszego wzrostu. Należy pamiętać o zalecanych odstępach czasowych, ponieważ nadmierne wydłużanie przerw między zabiegami może znacznie opóźnić ostateczny efekt trwałej redukcji owłosienia.


Wasze opinie
Daria Stojecka

Profesjonalny gabinet, w którym każda kobieta może poczuć się wyjątkowa i piękna! Po każdej wizycie nie tylko moje ciało, ale i dusza jest odświeżona! Przemiła i świetnie wykwalifikowana obsługa są jak wisienki na torcie. Gorąco polecam!!

Daria Stojecka, Warszawa

Elwira Jabłońska

Gabinet Qclinique oferuje szeroki zakres profesjonalnych zabiegów w przystępnych cenach. Jakość oferowanych usług jest naprawdę na wysokim poziomie. Do korzystania z zabiegów zachęca również bardzo przyjazny personel gabinetu, który wkłada duży wysiłek w to,aby klienci byli usatysfakcjonowani z wykonywanych usług. Warto odwiedzić salon, przyjeżdżając tu nawet z oddalonych dzielnic miasta. Gorąco polecam.

Elwira Jabłońska, Warszawa

Gabinety Qclinique
Warszawa
Fosa 41a, 02-768 Warszawa
tel. +48 22 100 35 35
recepcja@qclinique.pl
facebook.com/qclinique

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem ×

Witaj!

Jesteś na naszej stronie po raz pierwszy.
Wybierz gabinet Qclinique w Twojej okolicy
i zapoznaj się z dostępnymi zabiegami.

Warszawa Nowy Sącz
zamknij X
Chcesz, to sobie idź, ale…
Może Chcesz Otrzymać Wybrany zabieg
Kosmetyczny z Rabatem 20% albo i więcej?
TAK, chcę mój indywidualny kod rabatowy
NIE, po co mi kod rabatowy?
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i więcej?
Jakie jest Twoje imię i nazwisko?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
, jaki jest Twój adres e-mail?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
Ostatnie pytanie, jaki jest Twój numer telefonu?
Dalej
Dziękujemy!
Do usłyszenia zatem
za parę chwil :)
×