Baza wiedzy

Warszawa
  • Warszawa

Czym różni się laser E-light (IPL+RF) od Light Sheer? Który z nich jest skuteczniejszy?

E-light (IPL+ RF) łączy energię światła IPL z energią prądu RF (radio frequency). Emituje wiązkę promieni świetlnych, które są rozproszone i mają zróżnicowaną długość, dzięki czemu mogą docierać na różne głębokości skóry oraz działają wielokierunkowo. Działanie RF (fal radiowych) intensyfikuje i uzupełnia działanie IPL. Natomiast Light Sheer (LS) posługuje się wiązką monochromatyczną (jednobarwną).

Zaletą urządzenia E-light (IPL+RF) jest wielkość głowicy. Ma ona 6 cm², przy czym w Light Sheer to tylko około 1cm². Do zabiegów LS włosy powinny być zgolone, ponieważ działa on tylko na melaninę zawartą w mieszku włosowym (E-light dodatkowo oddziałuje na barwnik w łodydze włosa - tutaj wymagany jest odrost 2-3 mm). Ponadto, często zabiegi przy użyciu Light Sheer wymagają znieczulenia, gdyż dają uczucie większego dyskomfortu, niż E-light.

Żadne z urządzeń nie daje 100% gwarancji skuteczności. Obydwa mają ograniczenie w postaci braku barwnika we włosach, czy w przypadku ciemnej karnacji (melanina w skórze pochłania światło - obydwie technologie zadziałają podobnie). Zabieg LS powtarza się rzadziej, ponieważ proces regeneracji skóry przy tej metodzie trwa dłużej. Liczba zalecanych spotkań będzie tutaj mniejsza, niż w zabiegach z urządzeniem E-light. Seria depilacji przy użyciu E-light będzie za to z reguły mniej kosztowna. Warto też zaznaczyć, ż obydwie metody będą wymagały zabiegów przypominających.


Wasze opinie
Daria Stojecka

Profesjonalny gabinet, w którym każda kobieta może poczuć się wyjątkowa i piękna! Po każdej wizycie nie tylko moje ciało, ale i dusza jest odświeżona! Przemiła i świetnie wykwalifikowana obsługa są jak wisienki na torcie. Gorąco polecam!!

Daria Stojecka, Warszawa

Katarzyna Zięba

Jestem bardzo zadowolona z zabiegu w gabinecie Qclinique. Zabieg został wykonany bardzo profesjonalnie i efekty są znakomite. Dodatkowo wszyscy pracownicy byli bardzo mili i sympatyczni. Na pewno jeszcze skorzystam z usług gabinetu Qclinique.

Katarzyna Zięba, Warszawa

Gabinety Qclinique
Warszawa
Fosa 41a, 02-768 Warszawa
tel. +48 22 100 35 35
recepcja@qclinique.pl
facebook.com/qclinique

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem ×

Witaj!

Jesteś na naszej stronie po raz pierwszy.
Wybierz gabinet Qclinique w Twojej okolicy
i zapoznaj się z dostępnymi zabiegami.

Warszawa Nowy Sącz
zamknij X
Chcesz, to sobie idź, ale…
Może Chcesz Otrzymać Wybrany zabieg
Kosmetyczny z Rabatem 20% albo i więcej?
TAK, chcę mój indywidualny kod rabatowy
NIE, po co mi kod rabatowy?
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i więcej?
Jakie jest Twoje imię i nazwisko?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
, jaki jest Twój adres e-mail?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
Ostatnie pytanie, jaki jest Twój numer telefonu?
Dalej
Dziękujemy!
Do usłyszenia zatem
za parę chwil :)
×