Baza wiedzy

Warszawa
  • Warszawa

Czym różni się laser E-light (IPL+RF) od Light Sheer? Który z nich jest skuteczniejszy?

E-light (IPL+ RF) łączy energię światła IPL z energią prądu RF (radio frequency). Emituje wiązkę promieni świetlnych, które są rozproszone i mają zróżnicowaną długość, dzięki czemu mogą docierać na różne głębokości skóry oraz działają wielokierunkowo. Działanie RF (fal radiowych) intensyfikuje i uzupełnia działanie IPL. Natomiast Light Sheer (LS) posługuje się wiązką monochromatyczną (jednobarwną).

Zaletą urządzenia E-light (IPL+RF) jest wielkość głowicy. Ma ona 6 cm², przy czym w Light Sheer to tylko około 1cm². Do zabiegów LS włosy powinny być zgolone, ponieważ działa on tylko na melaninę zawartą w mieszku włosowym (E-light dodatkowo oddziałuje na barwnik w łodydze włosa - tutaj wymagany jest odrost 2-3 mm). Ponadto, często zabiegi przy użyciu Light Sheer wymagają znieczulenia, gdyż dają uczucie większego dyskomfortu, niż E-light.

Żadne z urządzeń nie daje 100% gwarancji skuteczności. Obydwa mają ograniczenie w postaci braku barwnika we włosach, czy w przypadku ciemnej karnacji (melanina w skórze pochłania światło - obydwie technologie zadziałają podobnie). Zabieg LS powtarza się rzadziej, ponieważ proces regeneracji skóry przy tej metodzie trwa dłużej. Liczba zalecanych spotkań będzie tutaj mniejsza, niż w zabiegach z urządzeniem E-light. Seria depilacji przy użyciu E-light będzie za to z reguły mniej kosztowna. Warto też zaznaczyć, ż obydwie metody będą wymagały zabiegów przypominających.


Wasze opinie
Daria Stojecka

Profesjonalny gabinet, w którym każda kobieta może poczuć się wyjątkowa i piękna! Po każdej wizycie nie tylko moje ciało, ale i dusza jest odświeżona! Przemiła i świetnie wykwalifikowana obsługa są jak wisienki na torcie. Gorąco polecam!!

Daria Stojecka, Warszawa

Ewelina Seliga

Jako klient salonu Qclinigue zdecydowanie polecam jego usługi. Można tam znaleźć przemiły personel, który nie tylko zapewnia mi profesjonalizm i komfort zabiegów, ale również potrafi odpowiedzieć na każde zadane pytania dotyczące aspektów dermatologicznych i zdrowotnych. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej kliniki, więc zdecydowanie polecam!

Ewelina Seliga, Warszawa

Gabinety Qclinique
Warszawa
Fosa 41a, 02-768 Warszawa
tel. +48 22 100 35 35
recepcja@qclinique.pl
facebook.com/qclinique
Polityka prywatności | Regulamin

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem ×

Witaj!

Jesteś na naszej stronie po raz pierwszy.
Wybierz gabinet Qclinique w Twojej okolicy
i zapoznaj się z dostępnymi zabiegami.

Warszawa Nowy Sącz
zamknij X
Chcesz, to sobie idź, ale…
Może Chcesz Otrzymać Wybrany zabieg
Kosmetyczny z Rabatem 20% albo i więcej?
TAK, chcę mój indywidualny kod rabatowy
NIE, po co mi kod rabatowy?
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i więcej?
Jakie jest Twoje imię i nazwisko?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
, jaki jest Twój adres e-mail?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
Ostatnie pytanie, jaki jest Twój numer telefonu?
Dalej
Dziękujemy!
Do usłyszenia zatem
za parę chwil :)
×