Baza wiedzy

Warszawa
  • Warszawa

Mam jasne włosy. Czy to oznacza, że efekty depilacji IPL będą słabsze?

To, czy zabieg przyniesie oczekiwane rezultaty, zależy od wielu czynników: barwy skóry, pigmentu (barwnika) włosa , jego grubości oraz od akceptowalnego progu bólu. Do uszkadzania mieszków włosowych wykorzystywane są zjawiska absorbcji i selektywnej fototermolizy. Światło emitowane przez urządzenie IPL jest wybiórczo pochłaniane przez struktury mieszka włosowego, zawierającego melaninę (barwnik odpowiedzialny za kolor włosów). Następnie energia zamieniana jest na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost.

Jasne włosy odznaczają się mniejszą zdolnością do absorpcji światła, przez co wnikająca energia nie jest wystarczająca do uszkodzenia mieszka włosowego odpowiedzialnego za rozwój włosa. Najlepsze efekty usuwania owłosienia metodą E-light IPL+RF uzyskują osoby z ciemnymi, grubymi włosami i jasną skórą. Metoda nie będzie tak skuteczna w przypadku osób z włosami w kolorze bardzo jasnego blondu, siwego lub rudego. Dodatkowo, jeśli mamy ciemniejszą karnację, duża część impulsu będzie przechwytywana przez barwnik zawarty w skórze, czyli włos zaabsorbuje mniejszą ilość energii cieplnej w postaci światła. Dlatego tak ważne jest, żeby nie wykonywać depilacji po intensywnym opalaniu.


Wasze opinie
Anna Wolanin - Nottoli

Do Qclinique trafiłam z polecenia i teraz ja serdecznie polecam moim znajomym wykonywane tam zabiegi. Kilka z moich przyjaciółek już skorzystało. Panuje tam wyjątkowa atmosfera. Nigdy nie spotkała mnie żadna przykra uwaga, nawet gdy musiałam odwołać planowany zabieg.

Anna Wolanin - Nottoli, Warszawa

Daria Stojecka

Profesjonalny gabinet, w którym każda kobieta może poczuć się wyjątkowa i piękna! Po każdej wizycie nie tylko moje ciało, ale i dusza jest odświeżona! Przemiła i świetnie wykwalifikowana obsługa są jak wisienki na torcie. Gorąco polecam!!

Daria Stojecka, Warszawa

Gabinety Qclinique
Warszawa
Fosa 41a, 02-768 Warszawa
tel. +48 22 100 35 35
recepcja@qclinique.pl
facebook.com/qclinique
Polityka prywatności | Regulamin

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem ×

Witaj!

Jesteś na naszej stronie po raz pierwszy.
Wybierz gabinet Qclinique w Twojej okolicy
i zapoznaj się z dostępnymi zabiegami.

Warszawa Nowy Sącz
zamknij X
Chcesz, to sobie idź, ale…
Może Chcesz Otrzymać Wybrany zabieg
Kosmetyczny z Rabatem 20% albo i więcej?
TAK, chcę mój indywidualny kod rabatowy
NIE, po co mi kod rabatowy?
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i więcej?
Jakie jest Twoje imię i nazwisko?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
, jaki jest Twój adres e-mail?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
Ostatnie pytanie, jaki jest Twój numer telefonu?
Dalej
Dziękujemy!
Do usłyszenia zatem
za parę chwil :)
×