Baza wiedzy

Warszawa
  • Warszawa

Czy zabieg depilacji laserowej IPL jest bolesny?

Depilacja przy pomocy metody IPL jest uznawana za jedną z tych metod, które generują najmniejszy dyskomfort. Nie można go jednak całkowicie wykluczyć. Brak odczuć tzw. igiełek ciepła mógłby oznaczać, że zabieg jest wykonywany zbyt delikatnie, a co za tym idzie - mało efektywnie. Bolesność depilacji IPL zależy też od indywidualnych odczuć osoby, która jest jej poddawana. Czynników, które mają na to wpływ, jest wiele: od wrażliwości Klienta, czyli progu bólu, po lokalizację owłosienia, gęstość, czy grubość włosów.

W momencie „strzału” lasera odczuwamy intensywne uczucie ciepła. Niektóre partie (bikini, pachy) możemy odbierać intensywniej, ze względu na wrażliwość tych miejsc. Ewentualne nieprzyjemne wrażenia zmniejsza się wprawdzie poprzez obniżenie parametrów urządzenia, jednak może się to też wiązać ze słabszym efektem końcowym (zostanie bowiem uszkodzonych mniej włosów), co z kolei oznacza konieczność większej liczby powtórzeń, niż przewiduje seria.

Aby zmniejszyć dyskomfort u osób korzystających z depilacji, głowica urządzenia IPL została wyposażona w funkcję chłodzenia, a przed wykonaniem zabiegu nakłada się na skórę żel chłodzący oraz zabezpieczający skórę przed oparzeniem. Co więcej, jeśli na jednym spotkaniu depiluje się kilka obszarów ciała, ryzyko zwiększonego dyskomfortu także wzrasta. W momencie, gdy uczucie ciepła jest zbyt intensywne i staje się bardzo uciążliwe, osoba wykonująca zabieg może zrobić krótką przerwę, aby Klient odpoczął, a głowica schłodziła się. Gdyby jednak pojawił się ból w trakcie depilacji, należy to jak najszybciej zasygnalizować (dla uniknięcia ewentualnych powikłań).


Wasze opinie
Anna Wolanin - Nottoli

Do Qclinique trafiłam z polecenia i teraz ja serdecznie polecam moim znajomym wykonywane tam zabiegi. Kilka z moich przyjaciółek już skorzystało. Panuje tam wyjątkowa atmosfera. Nigdy nie spotkała mnie żadna przykra uwaga, nawet gdy musiałam odwołać planowany zabieg.

Anna Wolanin - Nottoli, Warszawa

Daria Stojecka

Profesjonalny gabinet, w którym każda kobieta może poczuć się wyjątkowa i piękna! Po każdej wizycie nie tylko moje ciało, ale i dusza jest odświeżona! Przemiła i świetnie wykwalifikowana obsługa są jak wisienki na torcie. Gorąco polecam!!

Daria Stojecka, Warszawa

Gabinety Qclinique
Warszawa
Fosa 41a, 02-768 Warszawa
tel. +48 22 100 35 35
recepcja@qclinique.pl
facebook.com/qclinique

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem ×

Witaj!

Jesteś na naszej stronie po raz pierwszy.
Wybierz gabinet Qclinique w Twojej okolicy
i zapoznaj się z dostępnymi zabiegami.

Warszawa Nowy Sącz
zamknij X
Chcesz, to sobie idź, ale…
Może Chcesz Otrzymać Wybrany zabieg
Kosmetyczny z Rabatem 20% albo i więcej?
TAK, chcę mój indywidualny kod rabatowy
NIE, po co mi kod rabatowy?
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i więcej?
Jakie jest Twoje imię i nazwisko?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
, jaki jest Twój adres e-mail?
Dalej
Wybrany Zabieg Kosmetyczny
z Rabatem 20% albo i wiecej?
Ostatnie pytanie, jaki jest Twój numer telefonu?
Dalej
Dziękujemy!
Do usłyszenia zatem
za parę chwil :)
×